HP Envy Spectre XT – Ultrabook dla wymagających

Coraz większa ilość użytkowników zamienia tradycyjne notebooki na ultrabooki. Są to niezwykle wydajne, lecz dużo bardziej mobilne urządzenia. Idealnie nadają się dla osób, które potrzebują komputera w podróży, na uczelni – czyli wszędzie tam, gdzie praca z dużym notebookiem może być kłopotliwa. Idealną propozycją z tego segmentu jest HP Envy Spectre XT 13-2000ew.

Wykonanie tego przenośnego komputera można ocenić bardzo wysoko. Do wykończenia wykorzystano polerowane aluminium, a plastikowe elementy wyprodukowano z bardzo trwałego tworzywa. Matowa powierzchnia sprawia, że jest bardzo łatwy w utrzymaniu czystości.

Na tym krótkim filmiku dokładnie widać, jak prezentuje się ów sprzęt:

Wygląd sprawia, że ultrabook ten jest idealną wizytówką. Jednak nie tylko wygląd jest bardzo dobry. Oto komponenty, które zostały wykorzystane w tym konkretnym modelu:

  • 13,3″ wyświetlacz HD (rozdzielczość 1366 x 768);
  • Intel Core i5-3317U (1,70 GHz);
  • grafika: Intel HD Graphics 4000;
  • 4GB pamięci RAM;
  • 128 GB dysk SSD;
  • złącza: 1 x USB 3.0, 1 x USB 2.0, 1 x LAN, 1 x HDMI, 1 x wyjście/wejście audio, 1 x Kensington Lock;

Jak na ultrabooka przystało, waży on zaledwie 1,4kg. Sprawia to, że możemy dowolnie go przenosić bez większego obciążenia. Nie jest problem przenoszenie go w etui, trzymając w ręce. Dzięki temu, mamy do niego dostęp niemal w każdej chwili.

Jak pewnie się domyślacie, ultrabook ten nie należy do tanich. Aby móc się nim cieszyć, trzeba wyłożyć 4500zł. W cenie zawiera się jednak dodatek w postaci 2-letniej licencji na oprogramowanie antywirusowe.