Sklep z komputerami ogólnopolska sieć czy prywatny serwis detaliczny?

Wybierając sklep z komputerami kierujemy się przede wszystkim szerokością proponowanego przez daną jednostkę asortymentu i cenowym zróżnicowaniem oferowanego tam sprzętu. Przy okazji – wybieramy najczęściej te sklepy, które są najbardziej znane. Reklama dźwignią handlu, to oczywiste. Sęk w tym, że sprawna reklama to nie zawsze gwarancja pełnego zadowolenia.

Duże, ogólnopolskie sklepy z komputerami, których regionalne jednostki ulokowane są w prawie każdym, większym mieście wojewódzkim to owszem, gwarancja dużego wyboru i możliwość skorzystania z atrakcyjnych promocji. Takie sklepy oferują także dogodny dla Klientów system kredytowania zakupów, w ramach którego wniosek o finansowanie składamy nie w banku, ale w sklepowym Punkcie Obsługi Klienta. Oprócz tego, wybierając sieciowy sklep komputerowy mamy pewność, że zakupiony tam sprzęt objęty będzie gwarancją, a kwestie serwisowania nowego laptopa czy netbooka opisane będą ze szczegółami w umowie.

Niestety, sieciowy sklep komputerowy to z drugiej strony problemy, związane na przykład z niekończącym się „polowaniem” na biegającego po hali konsultanta, który w jednej chwili obsłużyć musi co najmniej kilkunastu, czekających w kolejce Klientów. W takim zamieszaniu nie tylko trudno jest zapytać sprzedawcę o sprzętowe szczegóły i parametry, ale i liczyć na jego szczerą i rzetelną konsultację.

Dodatkowo, sieciowe sklepy oferują najczęściej średniej jakości komputery – jeśli szukamy na przykład dedykowanego graczom, profesjonalnego komputera stacjonarnego, odwiedźmy raczej prywatny sklep z komputerami, niż miejscową filę ogólnokrajowego molocha. Może nie będziemy mogli skorzystać tam z szybkiego kredytowania czy z cenowej super promocji. Na pewno jednak będziemy mogli skonsultować się ze sprzedawcą, który będzie miał dla nas czas i bardzo profesjonalnie odpowie na nasze pytania. W takich warunkach można kupić tablet czy nawet bardzo duży telewizor wręcz od ręki.