Spodnie ze ściągaczami – Jak je nosić?

Spodnie ze ściągaczami najczęściej przywodzą na myśl sportowy styl. Spodnie tego typu są najczęściej kojarzone ze spodniami dresowymi lub luźnymi haremkami. Są charakterystyczne dla luźnego, wygodnego stylu. Występują także w bardziej eleganckiej wersji, dzięki czemu nadają się na każdą okazję. Jak nosić spodnie ze ściągaczami?

Współcześnie odchodzi się od klasycznej elegancji na rzecz wygody i komfortu. Nawet w miejscach pracy szpilki zamienia się na wygodne trampki, a zamiast eleganckich spódnic częściej w pracy spostrzec można jeansy. Sportowy styl na dobre zagościł w codziennych stylizacjach. Stąd typowo sportowe ubrania powoli znajdują nowe zastosowanie w nowych sytuacjach.

Spodnie ze ściągaczami nie są łatwe w noszeniu. Na dole są ściągane grubą lub wąską gumką by stworzyć zaokrąglone nogawki, które wyszczuplą uda. Marszczenia przy pasie pozwalają na zamaskowanie szerokich bioder. Fason jest polecany dla wysokich kobiet lub w zestawieniu ze szpilkami, żeby nie skracać optycznie nóg.

Oczywistym wyborem dla tego rodzaju spodni są stylizacje, w których czujemy się komfortowo i wygodnie. Spodnie ze ściągaczami są wykonane z różnego rodzaju materiałów, więc niekoniecznie wygląda się w nich, jak po wyjściu z siłowni. Przy dobraniu do nich trampek, kolorowej koszulki i bomberki osiągnie się casualową stylizację w sportowym stylu.

damskie spodnie ze ściągaczamiOprócz komfortu, można stworzyć modną i kobiecą stylizację ze spodniami ze ściągaczami. Zwiewne ubrania to znak rozpoznawczy tegorocznego modnego stylu. Spodnie w delikatnym, pastelowym różu można zestawić z ciemną bluzką odkrywającą ramiona. Do tego wystarczy ubrać balerinki i stylizacja gotowa!

Spodnie ze ściągaczami także sprawdzą się w eleganckim wydaniu. Proste spodnie ze ściągaczami i klasyczna koszula są doskonałym wyborem na letnie dni spędzane w biurze. Do tego wystarczy dobrać szpilki w stonowanych barwach i dopasowany żakiet. Taka stylizacja pozwoli czuć się komfortowo i profesjonalnie.

Spodnie ze ściągaczami są już nie tylko charakterystyczne dla sportowego stylu. W tym sezonie stawiamy na wygodę i komfort. Warto więc poeksperymentować i znaleźć swój własny styl.